Przedszkole z Oddziałem Integracyjnym nr 1
w Orzeszu
Klucz do uczenia się™
Urząd Miasta Orzesze


orzel

PRZEDSZKOLE Z ODDZIAŁEM INTEGRACYJNYM NR 1
INFORMACJE OGÓLNE






I. INFORMACJE PODSTAWOWE
1. Główne akty prawne, regulujące funkcjonowanie placówki:
2. Adres:
3. Godziny otwarcia: 6 -17 - godziny mogą ulec wydłużeniu, jeśli wyniknie taka konieczność
podczas rekrutacji 2020/21

4. Do naszego przedszkola uczęszcza 115 dzieci, w 5 grupach przedszkolnych:
  • Motylki - grupa dzieci 3/4 letnich
  • Biedronki - grupa integracyjna - grupa dzieci 4 letnich
  • Żabki - grupa dzieci 5/6 letnich
  • Słoneczka - grupa dzieci 6 letnich
  • Pszczółki - grupa integracyjna - grupa dzieci 5/6 letnich


  • W przedszkolu funkcjonują jedyne w Orzeszu oddziały integracyjne
    dla dzieci niepełnosprawnych z terenu miasta, gminy Orzesze.

    Nauczyciele i specjaliści posiadają kwalifikacje do pracy z dziećmi o różnych niepełnosprawnościach, w tym autyzm i ZA. Dzieci niepełnosprawne mają w naszym przedszkolu doskonałe warunki do rozwoju, w tym rozwoju społecznego w kontaktach z innymi przedszkolakami. BEZ OBAW MOŻECIE POWIERZYĆ WASZE NIEPEŁNOSPRAWNE DZIECI POD OPIEKĘ NASZEJ WYKWALIFIKOWANEJ KADRY PEDAGOGICZNEJ I WSPANIAŁYM PRACOWNIKOM ADMINISTRACJI I OBSŁUGI.



    ZAPRASZAMY

5. Zatrudniamy wysoko wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę pedagogiczną:
  • 10 nauczycieli wychowania przedszkolnego,
  • 3 nauczycieli z kwalifikacjami pedagoga specjalnego
    (oligofrenopedagogów, pedagogów terapeutycznych),
  • logopedę,
6. W przedszkolu:
  • działa kółko wokalno - taneczne, które rozwija uzdolnienia wokalne i taneczne dzieci,
  • dla dzieci uzdolnionych plastycznie działa kółko plastyczne
7. We wszystkich grupach do pracy z dziećmi wykorzystywane są atrakcyjne, aktywizujące metody pracy z dzieckiem:
  • Klucz do Uczenia się - program Galiny Dolya i Nikolaya Veraksy, oparty na teorii Lwa Wygotskiego,
  • metoda wczesnej nauki czytania Jagody Cieszyńskiej
  • metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne,
  • pedagogika zabawy KLANZA,
  • kinezjologia edukacyjna Paula Dennisona,
  • metody Marty Bogdanowicz,
II. RAMOWY ROZKŁAD DNIA
  • 6:00 - 8:15 Schodzenie się dzieci:
    • działalność dowolna dzieci
    • praca wyrównawcza
    • przygotowanie do zajęć
    • czynności porządkowe
    • ćwiczenia poranne
    • czynności higieniczno - sanitarne
  • 8:15 - 9:30 śniadanie
  • 9:00 - 11:45 Zajęcia dydaktyczne:
    • zajęcia zorganizowane przez nauczyciela
    • zabawy dydaktyczne, ruchowe
    • zabawy na powietrzu, spacery, wycieczki
    • działalność dowolna dzieci
    • zabiegi higieniczno- sanitarne
  • 11:45 - 12:30 Obiad
  • 12:30 - 13:00 Rozchodzenie się dzieci pięciogodzinnych
  • 12:30 - 14:00 Zajęcia popołudniowe:
    • wypoczynek dzieci młodszych
    • dowolne zabawy i gry w sali lub na powietrzu
    • zajęcia dowolne w małych zespołach
    • zabawy relaksacyjne
    • zajęcia wyrównawcze
    • zabiegi higieniczno- sanitarne
  • 13:00 - 14:00 Udział w zajęciach dodatkowych
  • 13:45 - 14:15 Podwieczorek
  • 14:00 - 17:00 Rozchodzenie się dzieci, zajęcia ruchowe, zabawy dowolne dzieci

III. ODPŁATNOŚĆ





motylki

pszczółki

biedronki

żabki

słoneczka